Medvěd

Po jižní Moravě se prochází medvěd! Zachytila ho fotopast

Po jižní Moravě se prochází medvěd! Zachytila ho fotopast
Zdroj: Profimedia

Dva cyklisté v sobotu na Břeclavsku potkali v lese medvěda. O den dříve jej zachytila i fotopast u Bzence. Zvíře pravděpodobně míří na Jih.

Dva cyklisté spatřili v sobotu večer na lesní stezce na Břeclavsku medvěda. "Podle svědků se o medvěda jednalo zcela určitě. Den předtím měl být přitom medvěd zachycen na fotopast u Bzence. Vše tedy nasvědčuje tomu, že chlupáč míří na jih," napsal na Facebooku David Mahovský, mluvčí břeclavské radnice.

"Medvědi dokáží denně ujít i desítky kilometrů. Migrující jedinec tak na Břeclavsku v současné době být může, stejně tak se ale může nacházet desítky kilometrů mimo region," dodal Mahovský. Může jít také o medvěda, který na jižní Moravu přišel z Uherskohradišťska, kde ho spatřili minulý týden.

Související obsah

Fotografii z fotopasti sdílelo téměř 1000 lidí během několika hodin: "Pozor, méďa se nám posunuje od Horního Němčí až do lesů k Litneru." Podle Mahovského není důvod k panice. "Medvědi jsou sice velmi plachá zvířata, v ohrožení mohou reagovat nepředvídatelně. Při setkání s medvědem proto zachovejte klid a vyvarujte se panických reakcí," radí Mahovský.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Medvěd

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz