Medvěd

Slovenské město je plné medvědů. Ničí úly, prohání se po ulicích!

Slovenské město je plné medvědů. Ničí úly, prohání se po ulicích!
Zdroj: TV Markíza

Zatímco před několika lety byla návštěva medvěda na Slovensku u lidských obydlí spíše výjimkou, dnes už se huňáči moc neostýchají. Několik návštěv medvědů za krátkou dobu zaznamenali v Ružomberku na severu země. Jeden z nich se po ulicích města proháněl i za bílého dne!

V noci z úterý na středu zachytila fotopast medvěda u jednoho ze včelařů na okraji Ružomberku. Podobně dopadl i jeho kolega, kterému medvěd zničil pět úlů. Informaci přinesl portál tvnoviny.sk.

Medvědi se ale nepohybují jen po okraji města, blíží se už i směrem k centru. Tam lidé spatřili medvědici s dvěma medvíďaty. Nedaleko zase zachytila dalšího huňáče bezpečnostní kamera.

Související obsah

Na internetu koluje asi týden staré video, kde řidič nafilmoval na svůj mobil medvěda utíkajícího městem. Ten pak v rychlosti vylezl na strom u silnice, a to všechno kolem šesté ráno, kdy už chodí lidé do práce.

Mědvěd utíkající v Ružomberoku:

Na Slovensku se v současnosti pohybuje asi 1200 medvědů. Slovenské ministerstvo životního prostředí loni udělilo téměř 20 výjimek na odstřel. Nyní zřídilo i skupiny, která se má zaměřit na odchyt medvědů a opatření v obcích.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz