Domácí

Žena měla polít kyselinou tři lidi! Prý nevěděla, že je poleptá

U soudu v Plzni v úterý vypovídala šestačtyřicetiletá cizinka, která podle obžaloby loni v březnu zaútočila kyselinou sírovou na tři lidi v plzeňském nočním klubu. Jak potvrdil státní zástupce, žena je obžalovaná z těžkého ublížení na zdraví.

V průběhu výpovědi se obžalované ženě udělalo nevolno a soudce na chvilku přerušil jednání. V březnu loňského roku měla žena polít kyselinou sírovou tři lidi. Žíravina jim způsobila poleptání kůže v obličeji, na zádech a končetinách.

Jednalo se o dva muže, kteří museli podstoupit několik operací, a jednu ženu. Ta má za sebou autotransplantaci kožních štěpů. Útoku měl podle obžaloby předcházet konflikt, když trojice odmítla obviněné zaplatit za krátkodobý pronájem pokoje. Do šarvátky se měl zaplést také přítel obžalované ženy.

Cizinka se u soudu hájila tím, že prý šlo o nešťastnou náhodu. Údajně nevěděla, že na ně lije kyselinu sírovou. Když viděla lidi, jak se perou, napadlo jí vylít na ně kýbl s vodou. Což sama, jak uvedla, dělá doma, když se do sebe pustí psi.

Související obsah

Dále také vypověděla, že v nočním klubu vůbec nepracovala, což ale odmítá majitelka tohoto zařízení s tím, že v něm má mít cizinka pronajatý pokoj za účelem prostituce. Soudce v úterý jednání odročil. V příštích dnech budou vyslechnuti poškození, kteří po útočnici požadují odškodné přes dva a půl milionu korun.
 

František Nyklas/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz