NOVA CUP

Tropický závod ŠKODA AUTO Sázava vyhrál Rauchfuss a Fridrichová

Tropický závod ŠKODA AUTO Sázava vyhrál Rauchfuss a Fridrichová
Zdroj: TV Nova

Tropické letní teploty přivítaly v sobotu 15. června stovky cyklistů na závodě ŠKODA AUTO Sázava, pro něž byly připraveny tři trasy. Ta nejnáročnější měřila 80 kilometrů, střední 40 a rodinná Nova jízda 16 kilometrů.

Zpestřením při horkém dni byl přejezd přes řeku Sázavu, jejíž hladina v den závodu neočekávaně stoupla. Nikdo z účastníků tak nedojel do finiše se suchou nohou.

Hlavní trasa odstartovala o půl desáté. Na startu nechyběl průběžný lídr seriálu Marek Rauchfuss a jeho pravidelní rivalové Filip Adel a Michal Kaněra. Trojice favoritů jela společně, když se rozhodujícím momentem stal závěrečný brod přes řeku Sázavu.

Nejrychleji se s nástrahami řeky popasoval Rauchfuss a do cíle dojel s náskokem 19 sekund před obhájcem loňského vítězství Filipem Adelem. Se ztrátou 34 sekund na vítěze dokončil závod Michal Kaněra.

Související obsah

V nabitém startovním poli žen byla nejrychlejší Lenka Fridrichová před Vendulou Kuntovou a Petrou Fortelnou, jež obě ztratily na vítězku přes 30 sekund.

Na trase B zvítězil cyklokrosař Emil Hekele, který v závodě oblékl dres Dominika Haška pod názvem NOVA CUP #39. Mezi ženami se z vítězství radovala Jana Vtípilová.

Jak bývá zvykem, na trase B poměřily síly i týmy integrovaného záchranného systému, z nichž byl nejrychlejší tým HZS Pardubického kraje.

Rekreační Nova jízdu zajel nejrychleji Aleš Pelčarský a z žen Anna Kudláčková.

Související obsah

Také děti si pod patronací Chupa Chups zazávodily podél řeky Sázavy. Stovka dětí rozdělená do devíti kategorií zvládla trasu na jedničku a ti nejrychlejší posbírali krásné ceny z hračkářství Pompo doplněnou o sladkost od Chupa Chups.

Seriál NOVA CUP je ve své polovině a pokračuje z 2. na 3. srpna 2019 závodem Segafredo Sahara Race. Na jedinečném závodu se v pískovém lomu nedaleko Hradce Králové potkají jak cyklisté, tak běžci. I letos se zde v pátek uskuteční noční závod, po kterém budou moci návštěvníci v lomu Marokánka přenocovat.

Seriál NOVA CUP 2019 pokračuje následovně:

2. - 3. 08. – SEGAFREDO Sahara Race
14. 09. – Harrachov (ČP XCM)
28. 09. – MITAS Gočárovy schody
05. 10. – ZP 211 Mikulov
29. 11. – Závěrečné vyhlášení (Aldis Hradec Králové)

Podrobnosti na www.novacup.cz.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz