Domácí

Za zvířecí hotel dáte skoro jako za dovolenou! Hlídají i křečky či hmyz

Během letních prázdnin je velký zájem o hotely pro domácí mazlíčky. Lidé tam většinou nechávají psy, kočky, ale třeba i papoušky, hady nebo hmyz. Většina takových zařízení má během prázdnin už jen poslední volná místa.

Slečna Anna se chystá na dovolenou k moři, ale svého domácího miláčka nemůže vzít s sebou. Rozhodla se proto dát ho do hotelu pro psy. "Mám s tím dobré zkušenosti, odjíždím na dovolenou a nemá kdo ho pohlídat, takže ten psí hotel je pro mě dost dobrá varianta," popsala Anna.

Hlídacích služeb během prázdnin využijí tisíce majitelů, a tak mají psí hotely i hlídači napilno. "Poslední volná místa na velké pokoje pro většího psa než pět kilo, pro menšího psa pod pět kilo ještě místo zatím je," sdělil Tomáš Vykydal z Petcenter.

Během svého pobytu mohou mazlíčci navštívit například i psí salon. Náklady na pobyt psa v hotelu tak mohou konkurovat i výdajům za rodinnou dovolenou.

Související obsah

Za jeden den hlídání psa dáte v průměru od dvou do pěti stovek, za kočku minimálně 130 korun. Pokud chcete pohlídat králíka, morče nebo křečka, bude vás to stát od 90 korun za den. Cena za exotická zvířata prý záleží na domluvě.

Plné kapacity mají už i hlídači, kteří dochází k majitelům domů. "Největší zájem je o pobyt se zvířetem v domácím prostředí, je to jakýsi typ nadstandardní služby, kdy třikrát denně například venčíme toho psa a následně tam i přespíme," vysvětlila Zuzana Topiarzová ze společnosti Zooservice.

Související obsah

Pokud se rozhodnete svého čtyřnohého miláčka umístit na prázdniny do hotelu, měl by prý splňovat základní kritéria. "Základní vakcinace, pejsek musí být bez parazitů, bez blech, nesmí být agresivní vůči lidem," vypočítala Barbara Vlasáková z HolidayDogs.

Připlatit si v některých hotelech můžete i za přístup na denní online kameru nebo za zasílání fotografií.

Dominika Janochová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz