Znásilnění

První záběry muže, který měl u Terezína znásilnit školačku! VIDEO

Litoměřický okresní soud poslal cizince, který měl podle policie v úterý na poli u obce Lukavec nedaleko Terezína znásilnit teenagerku, do vazby. Muž se k činu přiznal.

Jednání o vazbě odstartovalo v půl třetí odpoledne. Verdikt padl přibližně po hodině. Muž se u soudu ke znásilnění přiznal. Mladý Afričan stráví následující dny ve vazební cele.

Státní zástupkyně Kateřina Doušová popřela starší informace, že muže obviněného ze znásilnění Němci vyhostili do Česka. "Podle našich informací dotyčný v Německu neúspěšně žádal o azyl, vyhoštěný ale nebyl. Navíc se v případě vyhoštění lidé vracejí do země původu, ne do sousedního státu," vysvětlila Doušová.

Doplnila, že to, že je muž Afričan, usuzují vyšetřovatelé z jeho vzhledu. "Jinak s námi muž nespolupracuje a nekomunikuje. Známe identitu, kterou používal v Německu. Nyní ověřujeme, zda je to mužova skutečná identita," uvedla státní zástupkyně s tím, že doklady u sebe zadržený žádné neměl.

Související obsah

Muž mluví směsicí tří jazyků, což jeho identifikaci ztěžuje. Podle informací televize Nova byl muž v Německu třikrát souzený za majetkovou trestnou činnost.

Cizinec měl nezletilou dívku podle kriminalistů znásilnit v úterý u obce Lukavec poblíž Terezína. Oběť skončila v nemocnici, její zranění ovšem nejsou podle informací TV Nova vážná. Po útoku jí měl ještě sebrat mobilní telefon. V případě odsouzení může násilník strávit až deset let za mřížemi.

Pusťte si středeční reportáž:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz