Smrt

Na Silvestra měl zabít turistku, pak zmizel. Kauzu i bez něj řeší soud!

U pražského městského soudu začalo hlavní líčení ve věci Olega Gubina – cizince, který předloni na Silvestra autem podle obžaloby zabil na přechodu v centru Prahy turistku. Po nehodě nadýchal přes dvě promile alkoholu. Po zaplacení milionové kauce uprchl do Ruska a je na něj vydán evropský zatykač.

K městskému soudu se Oleg Gubin nedostavil a podle jeho obhájce se na to ani za současné právní kvalifikace nechystá.


Gubin je obžalovaný z obecného ohrožení, za což může dostat i doživotí. Přitom původně byl obžalován z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozilo osm let. Na Gubina je vydaný mezinárodní zatykač a momentálně se má nacházet někde na území Ruska.


Zmizel tam krátce poté, co byl za milionovou kauci a příslib, že neuteče, propuštěn z vazby. Podle jeho obhájce, by se mohl vrátit do Česka jen za předpokladu, že by státní zástupkyně vrátila původní trestní kvalifikaci.

Související obsah


Oleg Gubin o silvestrovské noci v roce 2017 usedl za volant auta i přesto, že měl značně upito. Nadýchal přes dvě promile. V ulici Spálená jel podle obžaloby rychlostí až 130 kilometrů za hodinu. Na přechodu pak srazil sedmadvacetiletou kolumbijskou učitelku, která se s přáteli vracela na ubytovnu.


Obhájce tvrdil, že se Gubin snaží kontaktovat pozůstalé s mimosoudním vyrovnáním. Do dneška prý ale žádné peníze rodina nedostala. Od obžalovaného žádá odškodnění přes čtyři miliony korun.

Připomeňte si lońskou reportáž o případu:

pez, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz