Extáze

Mladík se měl předávkovat extází! Lidi pobouřila reakce klubu

Mladík se měl předávkovat extází! Lidi pobouřila reakce klubu
Zdroj: TV Nova

Policie se zabývá případem mladíka, který se vydal do pražského klubu oslavit maturitu. Na večírku se měl předávkovat extází a po několika dnech v nemocnici zemřel. Klub vydal vyjádření, ve kterém popisuje, co se odehrálo. Jenže to mohlo působit jako návod, jak správně užívat drogy.

Dvacetiletý Vojta vyrazil minulý pátek do žižkovského klubu oslavit úspěšné složení zkoušky dospělosti. Náhle se mu ale udělalo zle a o pár dní později zemřel v nemocnici. Pro mladíka před klub přijela sanitka, do které ještě nastoupil sám, později ale zkolaboval.

Podle vyjádření klubu, které se objevilo na sociálních sítích, si Vojta vzal tři tablety extáze: "Blahopřáli jsme mu k maturitě a snažili se mu vysvětlit, ať na sebe dává příště větší pozor, a že 3 jsou vážně moc."

Související obsah

Vyjádření ale vzbudilo velký rozruch a prý působí jako návod na užívání drog. "Nepřeceňujte své možnosti a užívejte si párty rozvážně," napsal klub. "Poctivě dodržujte pitný režim a při konzumaci drog se zavodňujte," napsal.

Před vstupem do klubu je přitom prý každý prohledáván a vedení spolupracuje také s preventivní organizací. "Je to zřejmě nešťastný případ a nešťastná formulace, pokud ten klub chtěl nějak reagovat, tak první by mělo být samozřejmě: Neberte drogy. Vlastně nikdo nedokáže zabránit tomu, aby si tam někdo něco nepřinesl," řekl psycholog Ivan Douda.

"My tuto událost prošetřuje od počátku tohoto týdne a to na základě přijatého oznámení, momentálně ji prošetřujeme pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy," řekl mluvčí policie Hulan. Oznámení podala Vojtova matka na neznámého pachatele. Policie bude zjišťovat, kde Vojta drogy vzal i další okolnosti.
 

Mareš/mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz