Domácí

Dívka po užití extáze balancovala mezi životem a smrtí. Obviněni jsou dva lidé

Dívka po užití extáze balancovala mezi životem a smrtí. Obviněni jsou dva lidé
Zabavená extáze. | Zdroj: Policie ČR

Dospívající dívka z Ostravy v nemocnici bojovala o život poté, co požila extázi. Drogu jí podal její známý, také mladistvý, kterému ji měl prodat 19letý mladík. Proti oběma mužům bylo zahájeno trestní řízení.

Léto je v plném proudu a spolu s ním i různé letní kulturní akce, jako jsou festivaly a koncerty. Ve zvýšené míře se na těchto akcích objevují také drogy a psychotropní látky. Aktuální případ z Ostravy však dokládá, že na prodejce drog je možné narazit třeba i u dětského hřiště.

Kriminalisté z Frýdku-Místku přijali v polovině července oznámení, že do nemocnice byla ve vážném stavu převezena mladistvá dívka. Zkolabovala poté, co užila MDMA neboli extázi. "Případ si proto pro jeho závažnost převzali kriminalisté Moravskoslezského kraje z odboru obecné kriminality," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Související obsah

​Několik gramů drogy dívce podle policie předal její známý, který také ještě nedosáhl plnoletosti. Mladistvý extázi údajně zakoupil od 19letého muže z Ostravy. Prodávající přitom věděl, že mladík drogu kupuje pro třetí osobu. Přesto mu nevadil ani mladíkův věk, ani to, že látka není pro něj. Podle policie dívka svému známému dala peníze předem a o koupi drogy ho sama požádala. Předání proběhlo v Ostravě v několika etapách na různých místech, kromě jiného u dětského hřiště.

Krajští kriminalisté obvinili 19letého muže z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu osm až 12 let vězení.

Trestní stíhání zahájili i vůči mladistvému, a to pro spáchání provinění z nedovolené výroby a z jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. U mladistvých se délka trestu snižuje na polovinu, horní hranice však nesmí být vyšší než pět let.

Zabavená extáze. | Zdroj: Policie ČR

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz