Michael Jackson

Fanoušci vzpomínají na Michaela Jacksona. Zemřel před 10 lety

Od smrti krále popu, Michaela Jacksona (†50), uplynulo v úterý přesně deset let. Zemřel v padesáti letech na předávkování předepsanými léky. Smutná zpráva tehdy šokovala celý svět.

Po Jacksonovi zůstaly stovky milionů prodaných alb a nesmrtelné hity. Fanoušci vzpomínají na jeho nezaměnitelný hlas a charisma, kterým pobláznil celý svět.

Vše se změnilo 25. června 2009. Krátce před půl jednou odpoledne spěchala do jeho domu v Los Angeles sanitka. Populárnímu zpěvákovi už však nebylo pomoci, zemřel na zástavu srdce. Bylo mu pouhých 50 let. Jeho osobní lékař Conrad Murray strávil za neúmyslné zabití dva roky za mřížemi.

Hvězda krále popu však neuhasla ani 10 let po jeho smrti. Fanoušci na něj totiž nepřestali myslet ani dnes. "Taková krásná duše odešla pryč příliš brzy. Tvůj odkaz je věčný, miluju tě a chybíš mi," napsala například mladá dívka z Polska. Podle Sandy byl velkou inspirací pro každého. "Byl jsi ten nejvíce inspirující a nejčistčí člověk, který existoval," vzkázala na facebooku. 

Související obsah

"Měl dobrou duši a chtěl, aby děti měly lepší dětství, než měl on," vzpomíná další z fanoušků. Právě v souvislosti s dětmi však nejsou na legendárního zpěváka jen pozitivní vzpomínky.

Šrámy na jeho pověsti zanechala obvinění ze sexuálního obtěžování dětí. Skandál znovu rozvířil dvoudílný dokument Leaving Neverland, který vyšel v letošním roce.

Související obsah

Vypovídali v něm údajné oběti zpěváka James Safechuck a Wade Robson. Oba tvrdí, že je měl zpěvák jako malé chlapce zneužívat. Následně se však zjistilo, že verze jednoho z nich úplně nesedí. To nakonec přiznal i režisér Dan Reed. Po zveřejnění dokumentu se rozhodla některá rádia po celém světě přestat hrát jeho písně.

Poté, co dokument vyšel, zažívala těžké chvíle i zpěvákova dcera Paris Jackson. Ta totiž nezvládla nevídaný tlak a podle amerických médií se pokusila o sebevraždu.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz