Krimi

Soud zpřísnil trest za vraždu Roma v Chomutově, střelec dostal 10 let

Soud zpřísnil trest za vraždu Roma v Chomutově, střelec dostal 10 let
Zdroj: TV Nova

Střelec ze sídliště v Chomutově Petr Benda v úterý stanul před Vrchním soudem v Praze, který ho za vraždu čtyřiatřicetiletého Roma poslal na deset let do vězení. Svůj původní rozsudek tak zpřísnil o tři roky.

Od střelby na chomutovském sídlišti, při které zemřel 34letý muž, uplynuly už dva roky. Případ se v úterý opět dostal před Vrchní soud v Praze, který obžalovanému Petrovi Bendovi uložil trest na spodní hranici, tedy deset let.

Původně muži hrozilo až 20 let, ústecký krajský soud ho ale poslal do vězení na 12,5 roku. Proti rozsudku se Benda odvolal a skončil před Vrchním soudem v Praze, který mu trest snížil na sedm let. Zákonná minimální hranice u vraždy je deset let, podle odvolacího soudu byl však Benda do té doby bezúhonný a s policií po celou dobu spolupracoval.

Žalobci ale nesouhlasili s mimořádným snížením trestu a Nejvyšší soud poslal případ k projednání zpět Vrchnímu soudu. "Ten rozsudek zvýšil na deset let. Trest je pravomocný, odvolat se proti němu nelze. Může se ale dovolat k Nejvyššímu soudu," uvedla mluvčí Vrchního soudu Simona Heranová.

Související obsah

K vraždě došlo na konci roku 2017 ve tři hodiny ráno na sídlišti v Chomutově. Benda vyběhl ven se zbraní ruce, když zaslechl venku hluk. Viděl tam dodávku najíždět do lidí a aut. Řídil ji 34letý Rom pod vlivem alkoholu a marihuany, na kterého Benda vystřelil hned třináctkrát a na místě ho zabil. Podle soudu však vražda neměla rasový podtext.

Připomeňte si případ z května roku 2017 v reportáži TV Nova:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz