Chorvatsko

Komáři v Chorvatsku: Místní úřady poslaly vzkaz českým turistům

Komáři v Chorvatsku: Místní úřady poslaly vzkaz českým turistům
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Čeští turisté mířící k chorvatskému pobřeží se prý stran komárů nemají čeho obávat. Uvádí to Chorvatské turistické sdružení. Postižené oblasti se nachází hlavně poblíž velkých řek na severovýchodě země.

“Slavonie je vzdálená přes 300 kilometrů vzdušnou čarou od pobřeží. Čeští turisté se nemusí obávat, že by na nadcházejících dovolených u moře zaznamenali větší výskyt komárů. Celé pobřeží Jadranu je zcela bezpečné,“ ujistila česká pobočka Chorvatského turistického sdružení.

Chorvatské turistické sdružení je chorvatská národní organizace založená za účelem propagace turismu v zemi. Má kanceláře v zemích po celé Evropě. Funguje podobně jako česká organizace CzechTourism.

Sdružení ale zároveň uvedlo, že se jedná o nejhorší situaci za posledních patnáct let. Komáři se rojí převážně ve vnitrozemí v okolí řek Dráva a Dunaj. Po silných květnových deštích v jejich okolí vznikly rozsáhlé zaplavené plochy a v kombinaci s vysokými teplotami se tam velmi daří komárům.


Některá města a obce ale také podcenila prevenci před líhnutím komárů, další zase svůj postup nekoordinovaly. Vznikly tak situace, kdy se v jednom místě v boji s bodavým hmyzem dařilo, ale pak tam přilétli komáři odjinud, kde již situaci nezvládali.

Související obsah


Mezi nejpostiženější patří Osijecko-baransjká a Vukovarsko-sremská župa. Tam se úřady rozhodly i pro letecké postřiky. Komáři se ale v menší míře přemnožili na celém severu země včetně hlavního města Záhřebu.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz