Nedůvěra vládě

Hamáček: Vláda by stejně nepadla, opozice nepřišla do práce!

Vláda Andreje Babiše hlasování o nedůvěře sice ustála, to ovšem politiky, hlavně ty opoziční, nezastavilo v komentování sněmovního maratónu. Ozval se i předseda ČSSD Jan Hamáček, kterému evidentně hodně vadí, jak se opoziční politici "vozí" po jeho straně.

"Hlavním cílem opozice při hlasování o nedůvěře vládě byla dnes ČSSD. Slyšeli jsme patetické výzvy o tom, že rozhodneme o pádu vlády. Jaká je realita? I kdyby se všichni poslanci ČSSD připojili k opozici, vláda by nepadla. Proč? Opoziční poslanci prostě nepřišli do práce," postěžoval si předseda ČSSD.

Na jeho ublížený tweet zareagoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, který se do Hamáčka tvrdě pustil. "Kvůli Janu Hamáčkovi vypadáme jako vyčůraní zloději s dobrým společenským chováním. A ty nikdo rád nemá."

Servítky si kvůli neúspěšném pokusu o shození vlády nebere ani nový předseda lidovců Marek Výborný, který označil přístup ČSSD za zoufalý a sociální demokraty v podstatě nazval vazaly Andreje Babiše.

Předseda ODS Petr Fiala bere neúspěch po skoro sedmnáctihodinové schůzi Sněmovny sportovně. "Zda mělo smysl hlasovat? Mělo, protože nyní každý jasně vidí, kdo je kdo," zamyslel se. Řada poslanců podle něj patří do Babišova holdingu.

Zároveň se Fiala nechal slyšet, že opoziční strany jsou připravené vyslovit nedůvěru vládě znovu "pokud bude předseda vlády obžalovaný, pokud bude definitivní audit EK v tom duchu, jak známe jeho pracovní verzi, pokud bude český stát vracet dotace premiérova Agrofertu."

V noci ze středy na čtvrtek se každopádně opozičním poslancům vládu Andreje Babiše shodit nepodařilo, pro její konec totiž bylo nakonec 85 zákonodárců, k úspěchu jim tak chybělo 16 hlasů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz