Pokus o vraždu

Byl obžalovaný z vraždy, soud muži nakonec dal jen podmínku!

Vrchní soud v Praze zmírnil trest pro Lukáše Tučka, obžalovaného z pokusu o vraždu. Podle soudu neunesl rozchod se svou přítelkyní a měl ji shodit z vyhlídky v Jičíně z osmimetrové výšky a pak za ní skočit. Vrchní soud mu původní sedmileté vězení změnil na podmínku.

Stalo se to v září 2017 na jičínské Milohlídce. Zhrzený milenec neunesl rozchod s dívkou. Pod vyhlídkou je rokle hluboká 30 metrů. Dívka naštěstí nedopadla až na dno, ale zachytila se na římse. Po několika vteřinách vedle ní dopadá i Lukáš Tuček. Záchranáři je pak oba převážejí do nemocnice. Dívka má zlomených hned několik obratlů.

Vypadalo to na nešťastnou nehodu, ostatně i dívka to nejdřív tvrdila. Jenže pak se svěřila kamarádce a také policii. Kriminalisté sledovali i komunikaci zraněných milenců přes mobily. Ještě když byli v nemocnici, tak se Tuček dívce omluvil s tím, že prý neví, proč ji strčil. Ke všemu se přiznal i v přípravném řízení.

A také při rekonstrukci vše popsal. U soudu zaznělo, že Tuček do dívky strčil hned dvakrát. Poprvé se ještě zachytila zábradlí. Na druhý pokus se už neudržela a spadla do osmimetrové hloubky. Policie případ vyhodnotila jako pokus o vraždu.

Související obsah

U soudu Tuček ale obrátil. Do dívky prý nestrčil, spadla sama. “Znalci jasně prokázali, že nemohla spadnout sama, že do ní musel někdo strčit,“ uvedla Faltusová. “Podle našeho názoru se ten skutek nestal. Stát se ani nemohl, je to prokázáno i znaleckým zkoumáním,“ oponoval Tučkův obhájce Václav Pícha.

Tuček se odvolal a Vrchní soud v Praze nyní rozhodl, že mladík má ještě dostat šanci a není nutné ho posílat do vězení. Sedmileté vězení tak zmírnil na tříletý trest podmíněně odložený na pět let.

pez, Ivan Berka, rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz