Zahraničí

Navigace nabídla řidičům cestu z kolony, sto aut uvízlo v bahně

Navigace nabídla řidičům cestu z kolony, sto aut uvízlo v bahně
Zdroj: Profimedia

Zhruba sto řidičů z amerického Colorada se přesvědčilo, že na technologie není vždy spoleh. Aby nemuseli stát v koloně, nabídla jim navigace od Google Maps objížďku. Alternativní trasa ale vedla po polní cestě - některá auta uvízla v blátě a uvěznila tak za sebou zhruba stovku dalších.

Chtěli se vyhnout jedné koloně a vytvořili jinou - takhle dopadla zhruba stovka řidičů v Coloradu, kteří poslechli navigaci od Google Maps. Kvůli autonehodě se ucpala silnice vedoucí k mezinárodnímu letišti v Denveru, navigace jim proto nabídla objížďku.

Ukázalo se ale, že nejrychlejší trasa podle Google Maps vede po polní cestě plné bláta, ve kterém některá auta uvízla. Uvěznila tak za sebou přibližně sto dalších aut, která nemohla dál projet.

"I když se vždycky snažíme nabídnout nejlepší trasu, mohou nastat problémy kvůli nepředvídatelným událostem, jako je počasí. Doporučujeme všem řidičům, aby se řídili předpisy, byli pozorní a při řízení využívali svého úsudku," vyjádřila se společnost Google.

 

Související obsah

Některým lidem se bahnitou cestou projíždělo lépe, než ostatním. Například Connie, která jela na letiště vyzvednout svého manžela, má auto s pohonem všech kol, takže z bláta vyjela poměrně snadno. Dokonce na letiště vzala dva lidi, kteří díky ní stihli svůj let.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz