Domácí

Řidiče s mobily v ruce čeká trest! Někteří mohou přijít o práci

Nedávno se v České republice staly tři případy, kdy řidiči autobusů za jízdy sledovali své mobilní telefony. Ohrozili tak desítky cestujících i další řidiče na silnici. Teď je čeká, podle jejich nadřízených, postih.

Plný autobus lidí a řidič pražského dopravního podniku přesto vzal do ruky mobil. O chvíli později dokonce pustil volant, aby se telefonu mohl plně věnovat. Ohrozil tak desítky cestujících.

Řidiče si už předvolal dopravní podnik a měl co vysvětlovat. "Celý tento případ budeme nadále řešit podle předpisů a směrnic DP," řekla mluvčí podniku Aneta Řehková.

Za prohřešek může společnost zaměstnanci snížit plat a v krajním případě mu hrozí výpověď. K podobným incidentům podle dopravního podniku nedochází často. Vždy jde prý o selhání jednotlivce.

Za poslední měsíc se v Česku ale nejedná o jediný případ. Podobný trest nemine ani šoféra z Karlových Varů. Více sledoval telefon, než silnici před sebou. "Mrzí nás to, ale někdy se to stává," uvedl Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary.

Související obsah

Předpisy porušil i řidič na lince z Velkého Újezda do Olomouce. Nejspíš ho nemine tisícikorunová pokuta a k tomu dva trestné body. "Video společně s dalšími podklady předáme policii k dalšímu šetření," řekl mluvčí společnosti Arriva Martin Farář.

Podle odborníků je přitom telefonování za volantem jakéhokoliv vozidla velký hazard, zvláště u řidičů veřejné dopravy, kteří mají v rukou životy cestujících. Pokud by řidič autobusu telefonováním za jízdy způsobil nehodu, policie by ho mohla potrestat za obecné ohrožení, za což hrozí až osmileté vězení.

reg/Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz