Nemocnice

Rumburské nemocnici hrozí krach, lidé by museli dojíždět daleko

Nemocnici v Rumburku, která je jediná ve Šluknovském výběžku na Děčínsku, hrozí úpadek. Má dluhy v řádech desítek milionů korun. Je v tak špatné situaci, že jí chybějí peníze i na část červnových výplat lékařům a sestrám. Desítky tisíc obyvatel z okolí by v případě krachu nemocnice musely dojíždět do vzdálených měst.

Nemocnice dluží 53 milionů korun a potřebuje dalších téměř 50 milionů, aby měla pokryté náklady na letošní provoz. Jenže peníze nemá ani na červnové výplaty.

Podle předsedy představenstva je situace tak vážná, že dokonce i dodavatelé nemocnici pomalu přestávají zásobovat. Bez léků a zdravotnického materiálu nemocnice nemůže fungovat. Navíc postupně odcházejí zaměstnanci, které personalisté přetahují do jiných nemocnic.

Ti, kteří v nemocnici zůstávají, prý zřejmě nedostanou část červnových výplat. Nemocnice na ně nemá peníze a minimálně další dva týdny nebude jasné, co s ní bude. Nemocnici vlastní město Rumburk.

Související obsah

Zastupitelé ale zaplacení ztrát z městské kasy zatím neschválili. Rozhodování o tom, jestli ji nakonec pošlou do insolvence, přesunuli na červenec. Nemocnici chtělo původně koupit několik soukromých firem. Z výběrového řízení ale postupně všechny vycouvaly.

Martin Kočárek, pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nemocnice

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz