Nemocnice

Rumburské nemocnici hrozí krach, lidé by museli dojíždět daleko

Nemocnici v Rumburku, která je jediná ve Šluknovském výběžku na Děčínsku, hrozí úpadek. Má dluhy v řádech desítek milionů korun. Je v tak špatné situaci, že jí chybějí peníze i na část červnových výplat lékařům a sestrám. Desítky tisíc obyvatel z okolí by v případě krachu nemocnice musely dojíždět do vzdálených měst.

Nemocnice dluží 53 milionů korun a potřebuje dalších téměř 50 milionů, aby měla pokryté náklady na letošní provoz. Jenže peníze nemá ani na červnové výplaty.

Podle předsedy představenstva je situace tak vážná, že dokonce i dodavatelé nemocnici pomalu přestávají zásobovat. Bez léků a zdravotnického materiálu nemocnice nemůže fungovat. Navíc postupně odcházejí zaměstnanci, které personalisté přetahují do jiných nemocnic.

Ti, kteří v nemocnici zůstávají, prý zřejmě nedostanou část červnových výplat. Nemocnice na ně nemá peníze a minimálně další dva týdny nebude jasné, co s ní bude. Nemocnici vlastní město Rumburk.

Související obsah

Zastupitelé ale zaplacení ztrát z městské kasy zatím neschválili. Rozhodování o tom, jestli ji nakonec pošlou do insolvence, přesunuli na červenec. Nemocnici chtělo původně koupit několik soukromých firem. Z výběrového řízení ale postupně všechny vycouvaly.

Martin Kočárek, pan, TN.cz

K tématu Nemocnice

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz