Tři horníci v pondělí zemřeli po otřesech v uhelném dole v polském městě Katovice. Dalších šest museli záchranáři převézt do nemocnice. Zasažený důl je vzdálený asi 50 kilometrů od českých hranic.
Otřesy o síle 2,66 stupňů na Richterově stupnici byly cítit i na zemském povrchu. Horníky zasáhly, když razili tunel v hloubce více než 700 metrů v katovickém dolu Murcki-Staszic.
Všechny horníky se už podařilo vynést na povrch. Jeden z těch, kteří nehodu přežili, je ve vážném stavu. Dalších pět utrpělo lehčí zranění. Mluvčí těžební skupiny Tomasz Głogowski uvedl, že zranění byli při evakuaci při vědomí.
Podle polských médií jde o nejvážnější podobnou nehodu v Polsku v tomto roce. Od začátku roku zemřelo při práci v polském těžebním průmyslu celkem 16 lidí, z toho 12 v dolech na těžbu uhlí.
Polský premiér Mateusz Morawiecki se po tragédii zajímal o to, jak bude postaráno o rodiny obětí. Pozůstalým po hornících, kteří v dole zemřeli, se rozhodl přiznat zvláštní rentu.