Zahraničí

27 mrtvých. V Hondurasu se převrhla rybářská loď

27 mrtvých. V Hondurasu se převrhla rybářská loď
Zdroj: ČTK

Rybářská loď vyplula ve čtvrtek v ranních hodinách z přístavu Gracias a Dios v oblasti Mosquitia na východě Hondurasu. Vzhledem ke špatnému počasí, které v oblasti aktuálně je včetně bouřek, se tam převrhla.

Naštěstí poblíž nehody plula loď tamního námořnictva. Její posádka neváhala a na místo tragédie se vydala, díky její rychlé pomoci se podařilo několik lidí zachránit, informoval o tom zahraniční tisk theguardian.com. I tak má na svědomí téměř třicet lidských životů.

K méně tragickému neštěstí došlo ve středu, kdy se přvrhla podobná loď. Z 55 členné posádky se pohřešuje 9 lidí, ostatní jsou v bezpečí. O této nehodě tamní úřady informovaly o něco méně, než o této.

I tak se tato lodní nehoda řadí, alespoň podle tamních úřadů, k těm nejhorším, k jakým v posledních letech na moři došlo. Podle mluvčího honduraských ozbrojených sil se přeživším daří dobře. Především zdůraznil, že následky převržení jsou díky rychlému zásahu proplouvající lodě méně tragické.

Související obsah

Aktuálně začíná období lovení humrů, to trvá až do konce února. Tento byznys patří v Hondurasu k těm nejvýnosnějším, proto mnozí rybáři riskují i vlastní životy. Jen v minulém roce obrat z rybolovu činil v přepočtu více jak 46 000 USD (více jak miliarda kornu).

bk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz