Jim Beam

Požár zničil miliony litrů bourbonu. Jim Beam obarvil i řeku

Požár zničil v americkém státě Kentucky sklad palírny Jim Beam, ve kterém bylo umístěno nejméně 45 tisíc sudů s Bourbonům. Alkohol se dostal i do blízké řeky Kentucky, která nyní páchne po alkoholu a může ohrozit ryby.

S Požárem šestipodlažního skladu ve městě Versailles v Kentucky bojovalo 40 hasičů z pěti okresů. Plameny přeskočily i na druhý sklad, ten se však podařilo uhasit. Budova skladu, ve které oheň vypukl, se zhroutila. Požár mohl podle policejního mluvčího Michaela Fortneya způsobit blesk.

Představitelé společnosti Beam Suntory, která je mateřskou společností firmy Jim Beam, na žádost o vyjádření ze strany CNN nereagovali. Společnost má v Kentucky 126 skladů, kde bourbon zraje ve více než třech milionech sudů.

Související obsah

I když oheň způsobil společnosti velké škody, problémů zavinil více. V okolí požáru je nyní všudypřítomný alkoholový odér, kvůli kterému trpí místní obyvatelé. Tisíce litrů tohoto amerického alkoholu se dostal do řeky Kentucky, která se zbarvila do barvy bourbonu. V nebezpečí jsou i ryby a další živočichové.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz