Jihočeský kraj

Tisíce vodáků zaplnily Vltavu. Na jezech se tvoří fronty

Tisíce vodáků využily sváteční den k výpravě na vodu. Jedna nejoblíbenějších tras na Vltavě - z Vyššího Brodu do Českých Budějovic tak připomínala spíš páteční odpolední dálnici. Hlavně na jezech se tvořily kolony.

Půjčovny kánoí a raftů hlásí velký zájem o lodě. V menších měli i vyprodáno. Prodloužený sváteční víkend přilákal tisíce vodáků. Na začátku dne, kdy vyjíždělo nejvíc lodí, se na jezech doslova tvořily fronty.

Na Vltavu vyrazí ročně asi čtvrt milionu lidí. Návaly vodáků zažívají i Berounka, Sázava a další řeky. Speciálně před jezy se pak lodě hromadí. "Mezi loděmi skoro není vidět voda," smál se jeden z vodáckých turistů v nadsázce.

Související obsah

Ve skutečnosti tak kritická situace letos nenastala. Na jezech lidé čekali jen pár minut. Před dvěma lety zažili horší zácpu. Tehdy se ve Vyšším Brodě u jezu čekalo až dvě hodiny.

Množství návštěvníků je velkou zátěží i pro obce podél vody. Po lidech zůstává velké množství odpadu, který musí likvidovat. Podle místostarosty Vyššího Brodu Jana Straky by pomohly poplatky za loď. Dvacetikoruna za každou loď by obecní pokladně přinesla peníze potřebné na údržbu okolí řeky.

Některé řeky připomínaly lidské mraveniště. Podívejte se na video: 

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz