Domácí

Při vážné nehodě zemřel motorkář (†18), srazilo ho předjíždějící auto

Při vážné nehodě zemřel motorkář (†18), srazilo ho předjíždějící auto
Zdroj: HZS Pardubického kraje

V pátek večer se na Prostějovsku stala tragická nehoda, při které vyhasl mladý život. Devatenáctiletý řidič se snažil předjet auta před sebou, přitom ale srazil protijedoucího motorkáře, který na místě zemřel. Bylo mu teprve osmnáct let.

Tragédie se stala po 22. hodině mezi obcemi Roztání a Otinoves. Devatenáctiletý řidič octavie jel ve směru na Octinoves a po projetí mírné levotočivé zatáčky začal na přímém úseku předjíždět auta před sebou.

Přitom pravděpodobně přehlédl motorkáře v protisměru, se kterým se srazil. Motorku řídil teprve osmnáctiletý mladík, který i přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel.

Policisté provedli řidiči octavie dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, stejně tak dopadl i test na drogy.  U mladého motorkáře byla nařízena soudní pitva.

Související obsah

"Tato tragická nehoda, při které vyhasl život mladého řidiče, je nadále v šetření, stejně tak i její příčina a další okolnosti, které k ní vedly," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Další tragickou nehodu vyšetřují policisté na Litoměřicku. U Horní Lukavice se zatím z neznámých důvodů převrátila čtyřkolka. Havarovaný stroj objevili náhodou policisté při běžné hlídkové činnosti ve dvě ráno. Řidič zahynul na místě, spolujezdce záchranáři převezli do nemocnice.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz