Zahraničí

Od výbuchu je dělilo jen pár vteřin! Přišel bych o děti, tvrdí muž

V sobotu americkou Floridou otřásl silný výbuch, který částečně zničil obchodní centrum. Jednačtyřicetiletému muži se podařilo budovu opustit jen pár vteřin před explozí. Spolu s ním uvnitř byla i jeho žena a tři malé děti. Podle místních úřadů se zranilo třiadvacet lidí, z toho jeden velmi vážně.

"Cítili jsme nejhlasitější ránu, jakou jsem kdy mohl zažít. Podíval jsem se do zpětného zrcátka a všude byl je mrak z prachu," řekl CNN Jesse Walaschek, který opustil tělocvičnu v obchodním centru ve městě Plantation na jihu Floridy těsně před explozí. 

"Kdybychom vycházeli z tělocvičny o patnáct vteřin později, nedostával bych své děti do auta, když by to vybuchlo. Pravděpodobně bych tu už nebyl, moje děti by tu nebyly," dodal Walaschek.

Když rodina odjížděla, zahlédla, že se v dětské zóně v obchodním centru nacházelo až pětadvacet dětí. Měli o ně obrovský strach. Další svědci popisují, že po výbuchu začal chaos. "Věci začaly padat, když se budova otřásala. Podíval jsem se ven a bylo to, jako by svět skončil," popsal Alex Carver, který pracuje v obchodě přes ulici.

Související obsah

K explozi došlo v sobotu dopoledne kolem půl dvanácté místního času. Poté se zřítila část obchodního centra. Podle policie se zranilo třiadvacet lidí, žádné oběti nejsou hlášené. Zraněné převezli záchranáři do nemocnice, mezi nimi bylo i jedno dítě.

Momentálně probíhá vyšetřování příčiny výbuchu. Původně hasiči řekli, že se jednalo nejspíš o plyn, později však uvedli, že prověřují i jiné možnosti. "Nepotvrdili jsme, že se jedná o výbuch plynu. Ale věříme v to," uvedl zástupce náčelníka místních hasičů Joel Gordon.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz