Odpojení od přístrojů

Rodina rozhodla o odpojení muže od přístrojů. Pak se objevil doma

Rodina rozhodla o odpojení muže od přístrojů. Pak se objevil doma
Zdroj: Thinkstockphotos

Tragický omyl řeší policie v americkém Chicagu. Policisté zřejmě špatně identifikovali těžce zraněného muže, kterého lékaři se souhlasem rodiny odpojili od přístrojů. Příbuzný se ale poté vrátil domů. Ukázalo se, že rozhodli o smrti někoho úplně jiného.

Těžce zraněného muže objevili policisté v dubnu ležícího v bezvědomí pod autem. Byl nahý a měl ošklivé rány na obličeji. Záchranáři muže převezli do nemocnice v Chicagu. Policisté ho mezitím na základě fotek ze zatčení identifikovali jako Alfonso Bennetta.

Nemocnice poté kontaktovala jeho příbuzné. Lékaři rodině sdělili, že je na tom jejich blízký špatně a bylo by lepší odpojit ho od přístrojů, protože sám už nedokáže dýchat a je ve vegetativním stavu. Rodina nakonec souhlasila, informuje o případu portál BBC.

Jenže krátce nato se skutečný Alfonso Bennett objevil na rodinném barbecue. Byl živý a zdravý, a tak příbuzní pochopili, že rozhodli o odpojení od přístrojů úplně jiného muže. V šoku byli o to víc, že na sešlosti vyřizovali detaily pohřbu, když se Alfonso zjevil před nimi.

Policie na základě otisků prstů identifikovala mrtvého muže jako 69letého Elishu Brittmana a kontaktovala jeho rodinu. Ta ho dlouhou dobu hledala, netušila ale, že leží v nemocnici. "Volali jsme do márnic, do nemocnic, všude," uvedla Elishova praneteř Mioshi.

Související obsah

Obě rodiny teď žalují nemocnici i město kvůli nedbalosti a emocionální újmě. Sestry reálného Alfonsa Bennetta přitom vyjádřily pochybnosti o tom, že na nemocničním lůžku leží opravdu jejich bratr, hned v prvním momentě, kdy ho uviděly.

"Ptala jsem se jich, jak ověřili, že je to můj bratr. Ve svém srdci jsem ho nedokázala poznat," sdělila Alfonsova sestra Rosie Brooksová. Zdravotníci jí ale odpověděli, že ho nemohou poznat, protože má Alfonso těžká zranění v obličeji a ony si nechtějí neštěstí připustit.

Kde Alfonso Bennett celou tu dobu byl, příbuzní ani policisté médiím nesdělili. Nemocnice se k případu odmítla vyjádřit.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz