Nehoda

Muž na vozíčku nedal v křižovatce přednost. Stálo ho to život

Muž na vozíčku nedal v křižovatce přednost. Stálo ho to život
Zdroj: TV Nova

V sobotu navečer vyhasl na Náchodsku jeden lidský život. V Bukovicích poblíž Police nad Metují se odehrála dopravní nehoda, při které zemřel muž na vozíku. Srazilo ho auto, které jelo v protisměru. K další nehodě s tragickým koncem došlo i na Strakonicku, kde se srazila dvě vozidla.

Policie vyjížděla k dopravní nehodě v Bukovicích v sobotu před šestou hodinou večerní. "Podle prvotních informací mělo ke střetu dojít tak, že čtyřiašedesátiletý muž pohybující se na vozovce na elektrickém vozíku zřejmě nedal přednost při odbočování protijedoucímu vozidlu,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Vozíčkáře se nepodařilo oživit a zraněním na místě podlehl. "Příčiny této dopravní nehody i míra zavinění jsou v šetření náchodských dopravních policistů,“ dodala Vlčková. Silnice třetí třídy byla během dopravní nehody uzavřená.

Související obsah

Další nehoda se odehrála i na Strakonicku. Pětasedmdesátiletý řidič osobního auta nepřežil. Dva jeho spolucestující utrpěli velmi těžká zranění. U obce Čepřovice řidič dodávky nezvládl zatáčku a vjel částečně do protisměru, kde se střetl s osobním autem. Řidič dodávky a jeho spolucestující mají jen lehká zranění.

"Komunikace mezi obcemi Skály a Čepřovice byla z důvodu vyšetřování na několik hodin uzavřena pro veškerý provoz," okomentoval mluvčí policie Milan Bajcura. Vůči řidiči dodávky policie zahájila trestní řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz