Hovor

Drahé podvodné hovory: Během minuty můžete přijít o stovky!

Drahé podvodné hovory: Během minuty můžete přijít o stovky!
Zdroj: Getty Images

Jeden hovor vás může vyjít pěkně draho. Pokud totiž přichází ze zahraničí, ceny takových služeb šplhají až do několika desítek korun. Pokud se takto napálíte, neexistuje žádný způsob, jak se bránit. Na fenomén upozorňují strážníci i policie.

Jakmile začínají prázdniny, ihned přibývá případů, kdy se snaží někteří podvodníci vydělat pomocí telefonních hovorů. Hovor nepřijímejte ani nevolejte zpět. Obě služby jsou totiž zpoplatněný. V těchto případech neexistuje žádný způsob, jak odcizené peníze vymáhat zpět.

Aktuálně na fenomén upozorňují například sokolovští strážníci.

Mezi telefonní předvolby, na které je dobré si dávat pozor, jsou: +224, +225, +371, +247, +211, +678, ale je jich více. I policie proto varuje a doporučuje cizí čísla, která neznáte a mají jinou předvolbu než českou (+420), nezvedat.

Související obsah

Pachatelé vždy volají z různých čísel a své potenciální oběti hledají také zcela náhodně. I proto je takřka nemožné je chytit. V případě zahraničních hovorů jsou ceny v rozmezí několika desítek korun dle tarifu operátora. Můžete tak přijít až o několik stovek.

bk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz