Zahraničí

V letadle do Prahy se udělala díra! Otvor zalepili páskou a letělo se!

V letadle do Prahy se udělala díra! Otvor zalepili páskou a letělo se!
Zdroj: zpravy@nova.cz

Cestující z Düsseldorfu do Prahy zažili v neděli šok. Hned po startu se totiž jejich letadlo společnosti Eurowings vrátilo zpátky na zem. Při vzletu se otevřelo víko na trupu stroje, které pak mechanici zalepili lepicí páskou. Lidé se báli o svůj život a nechtěli pokračovat dál v cestě. Podle aerolinek se jednalo o běžný postup a nikomu se nic nestalo.

Na redakci TN.cz se obrátil divák, který měl letět v neděli ráno letadlem EW9772 společnosti Eurowings z Düsseldorfu do Prahy. Když se letadlo dostalo do vzduchu, vzápětí se otočilo a vrátilo se zpátky na letiště.

Cestující nechápali, co se děje. Když se však podívali z okna ven, uviděli zaměstnance, který se pohyboval pod jedním z křídel, kde bylo otevřené víko.

Jakmile otvor mechanik začal opravovat, všichni byli v šoku z jeho postupu. "Let 7:05, závada na letadle. Následná oprava po nouzovém přistání lepicí páskou," napsal divák.

Společnost Eurowings však uvedla, že se nejednalo o nouzové přistání a rozhodně nebyli cestující nebo posádka vystaveni nějakému nebezpečí. "V letadle EW9772 z Düsseldorfu do Prahy ihned po vzletu bylo zjištěno, že nebyl zcela uzavřen jeden kryt," vysvětlila Jannah Baldusová z oddělení komunikace.

Související obsah

Kapitán se proto rozhodl raději vrátit zpět, aby kryt nechal upevnit. "Napravení hliníkovou folií je běžný postup v letectví," dodala Baldusová. Letadlo poté vyrazilo na cestu s devadesátiminutovým zpožděním.

Oslovili jsme také leteckého experta Ladislava Kellera, který si dané fotografie prohlédl a podle něho došlo ke strhnutí upevňovacího šroubu. Následně mechanici provizorně použili lepicí pásku. "Jedná se sice o provizorní řešení, ale zcela určitě je to v souladu s manuálem pro údržbu," vysvětlil Keller. 

Mechanik opravil letadlo lepicí páskou:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz