Pelhřimov

Žena má tři psy několik dní v autě. Nic neporušuje, řekla policie

Žena má tři psy několik dní v autě. Nic neporušuje, řekla policie
Zdroj: facebook

Na sociálních sítích jsou fotografie tří větších psů, které má jejich majitelka v současnosti přechovávat v autě. Ve voze mají být zavřeni celé dny. Podle policie ale žena zákon neporušuje.

"Prosím o pomoct ty, kteří v poslední době viděli ve Starém Pelhřimově zaparkované toto auto, ve kterém jsou zavření celé dny tři psi. Podle informací od místních obyvatel, takto majitelka dlouhodobě řeší ubytování svých psů," napsala do facebookové skupiny Pelhřimov Lucie.

"Prosím touto cestou o svědectví a informace, aby oznámení trestního činu o možném týrání zvířat mohla police co nejdřív začít řešit," dodala Lucie. Policie redakci TN.cz potvrdila, že byla psy v autě zkontrolovat. "Psi byli v dobrém zdravotním stavu. Policie nenašla žádné pochybení," řekla mluvčí Stanislava Miláčková.

Související obsah

Majitelka údajně policii řekla, že je na dovolené. Na fotkách jde vidět, že zvířata mají ve voze jídlo a vodu. Policie obvykle varuje majitele psů, aby svá zvířata nenechávala za teplého počasí v autě. "V posledních dnech nebylo takové vedro," dodala Miláčková.

Svědek ale tvrdí něco jiného. "Nechává je tam v těch největších vedrech. Když jsem majitelce před 14 dny pohrozil policií, tak se mi vysmála a odjela," popsal Vít. "Skoro každý pátek a sobotu večer jsou zaparkování pod kostelem," napsal své svědectví Ondra..

Fotky vyvolaly silné reakce. "Jako to se začne něco dít, až bude zas teplo a psi se tam uvaří? Neskutečné," napsala Lucie. "Mě zaráží, že policie už dávno nezasáhla a psy neodebrala. No nemám slov," dodala Iva.


Majitelka našla i zastánce. "Paní se evidentně o psy stará, mají tam čisto, vodu, granule. Třeba shání bydlení, kde by mohla mít svoje milované psy. K čemu bude, když psy odeberou? Velcí, starší, neatraktivní psi, skončí v útulku v kotci, ze kterého se už nedostanou, rozdělí se, přijdou o paničku. To je teda pomoc," myslí si Petra.


 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz