Pes

Pes pokousal pošťáka. Když přijeli policisté, vrhl se i na ně!

Pes pokousal pošťáka. Když přijeli policisté, vrhl se i na ně!
Zdroj: Getty Images

Na jihu Moravy řádí agresivní psi. Naposledy jeden v úterý zaútočil na pošťáka. Policisté místo přijeli zkontrolovat a dobrman napadl i jednoho z nich. Za poslední měsíc se jedná přímo v Hodoníně už o třetí případ, kdy policisté vyjížděli k útočícím psům.

Když pošťák procházel kolem rodinného domu, vyběhl z něj  velký pes. Dobrman na listonoše skočil a pokousal ho na žebrech, takže ho musel ošetřit lékař. "U rodinného domu kvůli rekonstrukci chybí část plotu. Pozemek tedy není řádně zabezpečený a pes se mohl volně pohybovat,“ vysvětlil mluvčí policie Petr Zámečník.

K případu vyrazili dva policisté, aby majitele útočného domácího mazlíčka vyslechli. Dobrman ale zřejmě přehlédl policejní odznak a zaútočil i na jednoho z mužů zákona. Naštěstí měl policista vestu, kterou zuřivý pes nedokázal prokousnout.

Související obsah

"Majitel psa je podezřelý z přestupku, za špatně zajištěného psa mu hrozí pokuta až sto tisíc korun,“ dodal mluvčí. Minulý týden přitom v Hodoníně došlo k podobnému případu. Muž venčil volně pobíhajícího psa, který zničehonic skočil na desetiletého chlapce a zahryzl se mu do zad.

Další incident se odehrál v Hodoníně před měsícem. Fenka staforda pokousala kokršpaněla a poté se zakousla do nohy i jeho paničce. Policisté fenku umístili do útulku, jejího majitele hledají.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz