Požár

Oblíbená atrakce v plamenech. Hořela studia Harryho Pottera!

Oblíbená atrakce v plamenech. Hořela studia Harryho Pottera!
Zdroj: Profimedia

V noci ze středy na čtvrtek vyjeli hasiči k požáru filmových ateliérů Warner Bros nedaleko Londýna ve Velké Británii. Filmová studia, kde se natáčel Harry Potter, oheň nepoškodil. Na místě zasahovalo osmnáct hasičských jednotek. Po patnácti hodinách se jim oheň podařilo dostat pod kontrolu.

Hořící část Warner Bros studií naštěstí nikdo nepoužíval, a tak nedošlo k žádným zraněním. Původně zasahovalo patnáct hasičských jednotek, jejich počet ale vzrostl na osmnáct. Mluvčí hasičů řekl BBC, že používali i letecký žebřík a dvanáct sad dýchacích přístrojů.

Požár nahlásili nedaleko žijící obyvatelé. "Kouř stoupal hodně vysoko do vzduchu. Čím déle jsem se na ten kouř díval, tím se mi zdál hustší. Dokonce až tak, že jsem viděl blikající světla hasičů, která se od hustého kouře odrážela,“ popsal požár místní Mark Hancock pro BBC.

Související obsah

Všech osm filmů Harryho Pottera bylo natočeno právě v Leavesdenu, kde se nyní konají prohlídky studií Harryho Pottera. Tato atrakce, která byla otevřena pro fanoušky v roce 2012 a přijme až šest tisíc návštěvníků denně, údajně není požárem nijak ovlivněna.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz