Střelba

Muži, který měl střelit tchyni, hrozí výjimečný trest! Je ve vazbě

Mělnický okresní soud krátce před pátečním polednem poslal do vazby šestapadesátiletého muže, který je obviněný z pokusu o vraždu své tchyně. Drama se odehrálo ve středu večer v Kostelci nad Labem na Mělnicku - zřejmě po rodinné hádce.

Když šestapadesátiletého muže policisté v pátek dopoledne přivedli k mělnickému soudu, byl úplně bledý a viditelně se třásl. Zřejmě mu došlo, co mu vlastně hrozí.

Soud ho do vazební cely poslal ze všech tří vazebních důvodů -aby nemohl ovlivňovat svědky, utéct nebo dál páchat trestnou činnost.

"Muže jsme v průběhu čtvrtka obvinili z vraždy, v případě odsouzení mu hrozí trest ve výši 15 až 20 let, případně i trest výjimečný," řekl TN.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Kriminalisté teď budou zřejmě pokračovat ve výslechu mužových příbuzných, kteří byli svědkem útoku. Podle sousedů mu předcházela žárlivá hádka mezi manžely, která přerostla do fyzické potyčky. Muž vytáhl zbraň a údajně chtěl svou choť zastřelit, ale do rány mu měla vejít tchyně. Vše se stalo v domě poblíž policejní služebny.

Související obsah

Jedna rána zasáhla ženu do hlavy a v současné chvíli má být stále v umělém spánku ve vinohradské nemocnici v Praze, kam ji ve středu přepravila letecká záchranná služba.

Policie už ve čtvrtek potvrdila, že muž držel zbraň legálně a podle sousedů si zbrojní průkaz dokonce nedávno prodloužil.

pez, Jan Mareš, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz