Zahraničí

Oblíbenou pláž na Kanárech zavřeli, zamořily ji jedovaté medúzy

Oblíbenou pláž na Kanárech zavřeli, zamořily ji jedovaté medúzy
Zdroj: Getty Images

Úřady musely okamžitě uzavřít pláž na Lanzarote na Kanárských ostrovech. Tamní moře totiž na písečnou pláž vyplavilo několik desítek medúz, které jsou nebezpečné i pro člověka.

Zákaz koupání v moři platí pro turisty na Kanárských ostrovech. Zatím se nejedná o plošné nařízení, uzavřená je pouze pláž Famara na ostrově Lanzarote, která bývá v nadcházejících týdnech o prázdninách nejvyhledávanější lokalitou. Jedovaté medúzy moře vyplavilo už v pondělí. V průběhu týdne jich ale stále přibývalo.

Enrique Espinosa, ředitel pro bezpečnost a nouzové situace, podal pouze krátké vyjádření pro dailysunpost.com. "Na pláži vlaje i vlajka upozorňující na nebezpečí,“ upozorňuje Enrique Espinosa. Vláda zatím žádné kroky k likvidaci medúz neposkytla, jen varuje před opatrností.

Související obsah

Obavy jsou opravdu na místě. Jedná se o druh medúz, který je nebezpečný i člověku. Jeho chapadla působí bolestivé a pálivé ranky. Na světě ročně požahají několik lidí, poslední případ se stal v dubnu v Anglii na pobřeží Cornwallu. Počet těchto vodních tvorů je momentálně globální problém, protože neexistují takové technologie, které by jejich počty snižovaly a držely zdravé jedince od pláží.

bk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz