Řecký poloostrov Chalkidiki se stále vzpamatovává z následků silných bouří. V nemocnici zůstává i zraněný Čech z karavanu, který bouře převrátila na tamní pláži. Jeho dva starší příbuzní v karavanu zemřeli.
"Osmačtyřicetiletý muž utrpěl několik zlomenin, ale je ve stabilizovaném stavu," řekla mluvčí nemocice v Soluni. Jeho osmnáctiletý syn, který byl s rodinou také na dovolené s karavanem, vyvázl bez zranění a svému otci je prý oporou a zůstává s ním na pokoji.
Není jisté, kdy bude muž z nemocnice propuštěn. "Přál by si v léčbě pokračovat v Česku," dodala mluvčí. Pacient údajně prochází těžkým obdobím kvůli ztrátě příbuzných. Mluvčí vyjádřila rodině upřímnou soustrast.
Rozhovor s tiskovou mluvčí
Bouři nepřežili starší manželé z Jihlavy, rodiče zraněného muže. Vichr převrátil jejich obytné auto a rozmetal věci i nástavbu auta po pláži. "Bouře přišla nečekaně, vše se stalo během 30 minut," dodala zástupkyně nemocnice.
Chalkidiki ve čtvrtek vyhlásilo mimořádný stav. Hasiči vyjížděli ke stovkám případů. Na silnicích a v ulicích jsou popadané stromy, lidé mají poničené domy a zatopené sklepy, pláže jsou zdevastované.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz