Zahraničí

VIDEO: Tornáda komárů řádí na Kamčatce. Velké roje zakryly i slunce

VIDEO: Tornáda komárů řádí na Kamčatce. Velké roje zakryly i slunce
Zdroj: Profimedia

Scéna jako z apokalyptického filmu. Na první pohled se může zdát, že se ruským poloostrovem Kamčatka prohnalo tornádo. Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti se jednalo o hejna milionů poletujících komárů.

Černé mraky z velkého množství komárů zakryly o víkendu slunce a v obci Usť-Kamčatsk nebylo vůbec vidět na cestu. "Ráno jsem vyjel autem a okamžitě jsem se dostal do jednoho víru. Nedokážu říci, jak byly vysoké. Sahaly nejspíš až do mraků,“ popsal svůj zážitek pro portál Kamchatka Info jeden z tamních obyvatel Alexej.


Přestože v mnohých mohou mohutná hejna vyvolávat paniku, podle odborníků lidem žádné nebezpečí nehrozí. "Jsou to komáří samečci, kteří se z důvodu páření rojí kolem samiček. To je naprosto normální. Rojící se komáři neútočí na lidi,“ vysvětlila entomoložka Ludmila Lobkovová.


Obyvatelé Kamčatky jsou na roje komárů už zvyklí. "Tyto potíže máme vždy uprostřed léta. Po deštích se navíc vyrojili,“ doplnil Alexej. Podle lidí je však v letošním roce dotěrného hmyzu daleko více než v předchozích letech.

Související obsah


Lidé musí v létě v ulicích měst a vesnic běhat, aby se pod náporem komárů nezbláznili. Navzdory tomu je dokáže dotěrný hmyz pořádně poštípat. Navíc nepomáhají ani repelenty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz