Pelikán

Pelikán na útěku se proletěl a upláchl kajaku. Dostihl ho až motorový člun

Pelikán na útěku se proletěl a upláchl kajaku. Dostihl ho až motorový člun
Zdroj: Záchranná stanice živočichů Plzeň

Z plzeňské zoologické zahrady uletěl v pátek odpoledne pelikán. Na svobodu se dostal při zastřihávání křídel. Chytit pelikána bylo velmi náročné, jedná se totiž o nejtěžšího létajícího ptáka.

Perné chvilky připravil pracovníkům Záchranné stanice živočichů Plzeň pelikán, který v pátek uletěl z plzeňské zoo. Na svobodu proklouzl při zastřihávání křídel.


Pelikán se po svém nenadálém útěku letěl provětrat nad továrnu společnosti Škoda. Jelikož měl ideální vítr, podařilo se mu vystoupat do velké výšky. O něco později se z nebe snesl na hladinu Borské přehrady. Tehdy ucítili pracovníci záchranné stanice svou šanci a pokusili se opeřence odchytnout.


To bylo ale velmi náročné. Pracovníci záchranné stanice se ptáka pokusili dostihnout na kajaku, jenže byl rychlejší a nestále jim prchal. Museli počkat, až se utahá. "O pomoc jsme požádali hasiče, nebýt jich, tak jsme to nezvládli," řekl vedoucí Záchranné stanice živočichů Plzeň Karel Makoň.

Související obsah


Nakonec se jim podařilo zvíře i za pomoci motorového člunu polapit a ještě ten den ho předali pracovníkům zoologické zahrady.


Pelikáni jsou nejtěžší létající ptáci, vahou dosahují až patnácti kilogramů. Na délku mezi špičkou zobáku až po konec ocasu mívají až 190 centimetrů, rozpětí křídel může dosáhnout 320 centimetrů.

Podívejte se na reportáž TV Nova o uprchlé dvojici pštrosů:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz