Karel Gott

Zeman popřál k narozeninám Gottovi: V dopise útočí na umělce

Zeman popřál k narozeninám Gottovi: V dopise útočí na umělce
Zdroj: TN.cz / Profimedia

Prezident Miloš Zeman si nenechal ujít příležitost a zpěvákovi Karlu Gottovi zaslal k jeho 80. narozeninám blahopřejný dopis. Prezident se v něm netají velkým obdivem k mnohonásobnému Slavíkovi. "Bezesporu jste čelným generačním představitelem poválečné zlaté éry československého a českého umění,“ píše prezident.

Karel Gott slaví 80. narozeniny a mezi gratulanty se postupně přidávají další a další význačné osobnosti české společnosti. A nechybí mezi nimi samozřejmě ani prezident České republiky Miloš Zeman.

Zeman si v dopise Gottovi neodpustil lehký políček vůči jiným umělcům, které nazval "uměleckými loutkami, které jsou ztraceny na prknech, která znamenají svět“. Vytýká jim, že se zaměřují na "pseudopolitické plky“. U této části textu se dá předpokládat, že míří vůči umělcům, kteří vystupují na demonstracích proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi.

Karel Gott poslal svým fanouškům u příležitosti narozenin vzkaz, přečíst si ho můžete zde.

Zdroj: Profimedia

Blahopřejný dopis má redakce TN.cz k dispozici a přináší ho v nezkráceném znění:

Vážený a milý Mistře,

přijměte prosím srdečné blahopřání k úžasnému životnímu jubileu. A dovolte prezidentu republiky krátké laudatio.

Bezesporu jste čelným generačním představitelem poválečné zlaté éry československého a českého umění.

Období několika desetiletí, kdy mohutně vytryskly skutečné tvůrčí síly, ohromující svou uměleckou hloubkou, prožitkem, zároveň poctivým řemeslem, kdy vytryskly tvůrčí síly, které uměly rozesmát, rozplakat, potěšit, pohladit nebo donutit k přemýšlení.

Koncert vážné i populární hudby, divadelní představení, kniha, film, malířství, to byla rozkvetlá louka plná vůní a barev. Bylo to umění prodchnuté lidstvím.

Jaký to kontrast k současnosti plné uměleckých loutek, které jsou ztraceny na prknech, která znamenají svět, v prázdných pseudopolitických plcích jsou ovšem jako doma.

Vážený a milý Mistře,

jste skutečný Umělec, který se rozdává druhým. Vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se, třeba i z posledních sil.

Odměnou je potlesk.

Tleskám Vám, Mistře.

Váš,

Miloš Zeman

Podívejte se na reportáž TV Nova o narozeninách Karla Gotta: 

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz