Domácí

První trapas hnutí Trikolóra! Expert na dopravu si spletl silnici s dálnicí

První trapas hnutí Trikolóra! Expert na dopravu si spletl silnici s dálnicí
Zdroj: Profimedia

Je to jen měsíc, co Václav Klaus mladší představil své politické hnutí Trikolóra, a hned má na kontě první trapas. O ten se postaral jejich expert na dopravu Antonín Fryč. Ten totiž uvedl, že výstavba dálnice D3 se posune, jelikož ministerstvo dopravy zrušilo stavební povolení na obchvat Olbramovic. Jenže dálnice s obchvatem nemá nic společného.

"Výstavba dálnice do Českých Budějovic, to je opravdu "smutný příběh". Tomuto tématu se ve svém dnešním komentáři věnuje člen přípravného výboru hnutí Trikolóra a náš expert na dopravu Antonín Fryč," napsalo hnutí Trikolóra v pondělí na svém facebooku.

Podle Fryče si na dostavbu dálnice D3, která povede do Českých Budějovic, lidé musejí ještě počkat. "Tak jsme si mysleli, že již brzy budeme jezdit do Č. Budějovic po nové dálnici. Omyl! Ministerstvo dopravy zrušilo již vydané stavební povolení. Proč? Podle ministerstva byla udělána řada "chyb" na krajském úřadu – nebyl veden spis podle předpisů, nebyla včas vydána veřejná vyhláška a další administrativní hlouposti," řekl Fryč.

Expert pak pokračoval dál. "Nebo byly hlavním důvodem námitky Čapího hnízda a Autobazaru? Přitom občané Olbramovic, kudy povede dálnice, museli prodat svoje pozemky státu za 80 Kč za metr. Jen Čapí hnízdo si počkalo na navýšení ceny od ministerstva a prodalo pozemky za 640 Kč za metr," doplnil Fryč.

Související obsah

Dodal také, že po prodeji ministerstvo zrušilo stavební povolení. "Náhoda? V každém případě se občané Olbramovic cítí podvedeni. A jaký je výsledek? Zahájení stavby dálnice se posune minimálně o dva roky. A dále bude jezdit denně 30 tisíc aut středem Olbramovic ve středních Čechách, dále zde budou smrtelné nehody, dále budeme stát v nekonečných kolonách při cestě do Budějovic," vysvětlil expert.

Dálnice D3 a obchvat Olbramovice

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic
 

Jeho příspěvek však lidé nechápou. Dálnice D3 totiž nemá s obchvatem Olbramovice nic společného, jelikož povede jinudy.

"Myslel jsem si, že bych mohl dát hnutí Trikolóra šanci, ale pokud má experty na dopravu, kteří si spletou silnici I. třídy číslo 3 a obchvat Olbramovic s dálnicí D3, která má vést o x kilometrů jinde, tak sorry pánové a dámy. Vás určitě volit nebudu, protože tahle dálnice je pro mě (na rozdíl od vás) opravdu důležitá," napsal jeden z uživatelů na facebook.

Přidali se i další. "Pan expert Antonín Fryč by měl k tématu nejprve něco nastudovat. Minimálně to, kudy vedou v úvahy o dálnici od Nové Hospody ku Praze. Rozhodně nevedou směrem na Olbramovice. Takhle jeho post vypadá, že je expertem tak nejvýše na jízdu na tříkolce," napsal pan Tomáš. "Obchvat Olbramovic ale není část dálnice D3, ale jen obchvat na silnici I. třídy. Dálnice povede jinudy," napsal jiný účastník diskuze.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz