Obchvat

Důležitý obchvat se odkládá, stěžoval si i majitel Čapího hnízda!

Výstavba obchvatu Olbramovic na Benešovsku je v plánu už třicet let. Jenže středočeská obec se úlevy od záplavy aut jen tak nedočká - stavební povolení totiž zrušilo po řadě námitek přímo ministerstvo dopravy.

Celý proces se tak v podstatě vrací na začátek. A jak upozorňuje portál zdopravy.cz, Ředitelství silnic a dálnic už odsunulo plánované datum zahájení výstavby na příští rok.

Proti stavebnímu povolení se odvolali řadoví občané, obce i firmy. Mezi nimi například firma Imoba, která provozuje farmu Čapí hnízdo a nelíbí se jí, že po zbudování obchvatu by celý areál ocitl blízko frekventované silnici.

Ministerstvo upřesnilo, že námitek bylo celkem více než šedesát, destky jich podali přímo obyvatelé Olbramovic a tři samotná obec.

Ministerstvo našlo v práci krajského úřadu spoustu chyb - spis mimo jiné kraj vedl nepořádně, dokument neměl všechny potřebné náležitosti a úředníci neobesílali účastníky řízení.

Související obsah

Obchvat Olbramovic tak nabírá další zpoždění - stavět se přitom měl už na přelomu 80. a 90. let, tedy před třiceti roky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz