Domácí

Rus za zabití turistky dostal devět let! K soudu se však nedostavil

Pražský městský soud v pondělí poslal za mříže Rusa Olega Gubina, který loni na Silvestra zabil autem kolumbijsou turistku v Praze. Nadýchal přitom více než dvě promile. K soudu se Gubin nedostavi. Zřejmě se nachází na území Ruska. Rozsudek není pravomocný.

Rus Oleg Gubin by měl ve vězení strávit devět let za obecné ohrožení, jelikož v roce 2018 na přechodu v Praze zabil kolumbijskou turistku. V pondělí o tom rozhodl pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný. 

K soudu opět Gubin nedorazil. Podle svého obhájce by se měl momentálně nacházet na území své rodné země, kam odjel, když byl propuštěn z vazby po zaplacení milionové kauce. 

Nejdříve soud vyslechl svědka tragédie, a to strážníka městské policie. Poté se měl zabývat otázkou finančního vyrovnání. Zatím rodině poškozené zaplatil Rus dva miliony korun, další dva by měl zaplatit v následujících třech letech. 

Související obsah

Oleg Gubin srazil autem v rychlosti 130 kilometrů šestadvacetiletou Kolumbijku, která zemřela na místě. Tragédie se stala na Nový rok v roce 2018 v pražské Spálené ulici. Rus poté nadýchal přes dvě promile.

Připomeňte si reportáž o nehodě:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz