Apple

Skvělá zpráva pro jablíčkáře. Baterie v iPhonu nově vydrží déle

Skvělá zpráva pro jablíčkáře. Baterie v iPhonu nově vydrží déle

Přebíjení mobilních telefonů je jeden z důvodů, proč se výdž baterie horší. Většina z nás však tak činí a své telefony nabíjí přes noc. Společnost Apple se proto rozhodla přizpůsobit svým uživatelům a s tímto problémem bojovat.

Čtvrtá aktualizace iOS 13, která vyjde v září toho roku, bude obsahovat možnost optimalizovaného nabíjení a zlepší životnost baterie.

Apple by měl tuto novinku představit již tento podzim. Optimalizované nabíjení má dle vývojářů sledovat uživatelovi nabíjecí návyky. „Tato nová funkce se učí porozumět vaší každodenní rutině nabíjení. Systém může také počkat na dobití posledních procent, " uvádí na svých stránkách Apple.

Podle Applu by se měl mobil rychle nabít k 80%, následně pak podle vypočítaných nabíjecích návyků uživatele se zbylá procenta můžou dobíjet i několik hodin. Výsledkem by tak měla být dlouhá životnost baterie a uživatelé by tak mohli své mobilní telefony používat déle bez předčasné výměny.

Související obsah

V průměru baterie u produktů značky Apple vydrží 18 měsíců. Výměna baterie se mnohdy může vyšplhat až ke dvou tisícům korun či koupi nového iPhonu.


Apple představil svůj nejdražší mobil v historii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz