Dovolená

Zděšení na dovolené! Po příjezdu do hotelu museli spát na zemi

Takhle si začátek své vysněné dovolené v Turecku určitě nepředstavovali. Klienti cestovní kanceláře si zaplatili pětihvězdičkový hotel, po příjezdu je ale čekal pořádný šok. Personál jim oznámil, že pro ně nemá volné pokoje.

Dlouho očekávaný odpočinek v Turecku začal pro několik Slováků pořádným chaosem. V hotelu pro nikoho z nich jednoduše neměli místo. "Dovolená nebyla levná. I proto, že tam bylo také asi sedm batolat, tak ta atmosféra byla velmi napjatá," popsal televizi Markíza jeden z účastníků.

Ředitel cestovky, se kterou lidé do Turecka cestovali, tvrdí, že chybu udělal hotel. "Hotel potvrdil více objednávek, než měl kapacity. To se bohužel v hlavní sezóně občas stává," řekl Roman Berkes z cestovní kanceláře Happy Travel.


Pokud se něco takového stane, lidé mají nárok na náhradní ubytování ve stejném nebo kvalitnějším hotelu. To se však údajně nestalo. "To bylo hrozné, tam to bylo jako na záchodě. Tam byl smrad, kanalizace tam smrděla," popsal náhradní ubytování další z klientů cestovní kanceláře.

Související obsah

Zklamaní lidé tak zažili bezesnou noc. Čtyřčlenná rodina dokonce dostala pokoj, ve kterém byla postel pouze pro dva lidi. Otec rodiny tak musel spát na zemi.

Druhý den ráno pak byli konečně ubytováni do hotelu, který si zaplatili. Podle slov jednoho z účastníků to však bylo na úkor dalších turistů.


Jak reklamovat dovolenou? Podívejte se na reportáž:

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz