Matka

Matka vyskočila se synem z okna. Byla to vražda, řekla policie

Obvinění z vraždy si vyslechla 27letá žena, která na konci minulého roku vyskočila z okna se svým dítětem. Chlapeček, kterému byly necelé dva roky, na místě zemřel. Matka se sama vážně zranila. Kriminalisté následně začali případ vyšetřovat jako vraždu.

Až osmnáct let ve vězení může strávit žena, která 6. listopadu loňského roku vyskočila ze čtvrtého patra panelového domu se svým malým synem. Dítě pád z výšky nepřežilo, žena skončila s vážným zraněním v nemocnici. Vše se odehrálo brzo ráno na českobudějovickém sídlišti.

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje obvinili sedmadvacetiletou ženu ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Ženě v případě odsouzení za tento skutek hrozí trest odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let," potvrdil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Otec v době nešťastné události spal ve vedlejší místnosti. "Já jsem si po celém dni šel odpočinout do obýváku a nechal jsem ji s malým, ať ho jde uspat. Ona tam usnula, já jsem ji byl ještě přikrýt. No a pak už mě v půl šesté ráno bušili policajti," řekl televizi Nova otec dítěte.

Související obsah

Chlapečka měl vychovávat pouze jeho otec, který s ním byl na mateřské. Matka, která stále studovala, ho prý navštěvovala pouze jednou týdně. "Těsně před tím, než se malý narodil, tak byla hospitalizována na psychiatrii, protože měla předporodní psychózu," uvedl otec.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz