Domácí

Manželé zotročili chudé Čechy! Ve vězení mohou strávit až 15 let

Ústecký krajský soud řeší případ muže a ženy, kteří měli vykořisťovat chudé Čechy. Poškozených je nejméně deset. Obžalovaní si měli přijít na šestnáct milionů korun.

Manželský pár měl podle obžaloby do Anglie lákat chudé lidi, kteří tam plánovali začít nový život a vydělat si peníze. Od roku 2004 do roku 2016 měli vykořisťovat nejméně desítku lidí.

Podle žalobce manželé krajanům po příjezdu do Británie pod pohrůžkou násilí odebrali doklady a nutili je pracovat například v myčce aut, v restauracích, ženy měly provozovat prostituci. Některé ze svých obětí měli nutit navíc k bankovním podvodům a všechny vydělané peníze pak zabavili.

Žena, která pro manžele měla pracovat jako prostituka, otěhotněla. Manželé ji pak prý zbili tak, že potratila. Žena měla manželům vydělat nejméně šest milionů. Celkově si měli tímto způsobem prý přišli až šestnáct milionů korun.

Související obsah

Spolu s manželi jsou obžalováni ještě tři další lidé, především jejich přibuzní, kteří jim pomáhali vytipovat oběti, ale podílet se měli i na jejich další trestné činnosti. Tou měly být nezákonné sňatky s lidmi především z Afriky. Obžalovaným teď hrozí až 15 let vězení.

reg/Martin Kočárek, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz