Zahraničí

Maskovaní muži vtrhli na nádraží a mlátili cestující. 45 zraněných. VIDEO

Vlna násilí se strhla v Hongkongu při demonstracím proti kontroverznímu zákonu. Kromě střetu demonstrantů s policií se také skupina maskovaných lidí ozbrojených obušky a tyčemi vrhla na protestující, kteří odjížděli metrem pryč. Obyvatelé Hongkongu protestují už sedmý víkend v kuse.

Tisíce lidé se o víkendu už posedmé sešly, aby protestovaly proti kontroverznímu zákonu o vydávání lidí do pevninské Číny. Při protestech policisté proti demonstrujícím nasadili slzný plyn.

Po demonstracích skupina maskovaných lidí oblečených v bílých tričkách zaútočila ve stanici metra na protestanty oblečené v černém. Sociální sítě zaplnila videa, na kterých jsou zachyceny scény brutálního násilí.

Muži v bílém se na záběrech vrhají s klacky a obušky na lidi v metru. Při střetu ve stanici Yuen Long bylo podle portálu BBC zraněno 45 lidí, jeden z nich je v kritickém stavu v nemocnici, dalších pět je zraněno velmi vážně.

Související obsah

Zatím není zcela jasné, kdo jsou lidé v bílém, při svůj útocích se zaměřovali na demonstranty, kteří se vraceli z nedělních protestů. Policie sklízí kritiku za pomalou reakci.


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz