Domácí

Vláda řeší problémy dlužníků, kývla na chráněné obydlí!

Babišův kabinet má za sebou předposlední zasedání před prázdninovým volnem. Na programu přitom ministři měli hned několik důležitých témat.

Na pondělním zasedání bylo na programu hned několik bodů, které se týkaly ministerstva spravedlnosti. Schválen byl například návrh nařízení, kterým se bude určovat hodnota takzvaného chráněného obydlí - čili obydlí, které dlužník nebude od 1. srpna povinen vydat ke zpeněžení v případě, že své dluhy bude řádně platit dle splátkového kalendáře a zároveň ke zhodnocení vydá jiný svůj majetek.


Ministerstvo tak chce dlužníkům zaručit zachování určitého zázemí, které by mělo mít pozitivní dopad na další život - a tím i splácení závazků.


Ministři naopak zamítli poslanecký návrh změny zákona o státním zastupitelství, který si kladl za cíl posílit nezávislost této instituce. Toto téma se začalo řešit s příchodem Marie Benešové do čela ministerstva spravedlnosti.

Související obsah


Kritici této změny totiž upozorňovali na to, že ministryně by na přání premiéra Andreje Babiše, který je vyšetřován v souvislosti s možnými dotačními podvody, mohla vyměnit Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Návrh byl odmítnut z důvodu údajné nekomplexnosti - ministerstvo spravedlnosti v tomto ohledu už dříve připravilo vlastní návrh, který prý řeší problém šířeji.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz