Opilý řidič

Opilý autobusák vozil cestující. Nadýchal téměř dvě promile

Opilý autobusák vozil cestující. Nadýchal téměř dvě promile
Zdroj: Thinkstockphotos

Středočeští policisté odhalili řidiče autobusu, který sedl za volant skoro se 2 promile alkoholu v krvi. Muž takto opilý vozil cestující. Policisté, kteří mu na konečné dali dýchnout, se nestačili divit. Řidiči hrozí až tři roky za mřížemi.

Muž si podle policistů alkoholem zpříjemnil 18. června svou polední pauzu. Předtím stihl odjet několik linkových jízd mezi Prahou a Brandýsem nad Labem. Poté, co pil alkohol, ale opět usedl za volant a jezdil s cestujícími.

"Na základě prověřování dopravní nehody v Brandýse nad Labem provedli dopravní policisté z Prahy venkov – Východ šetření na brandýském stanovišti pro autobusy. U padesátiletého řidiče autobusu provedli dechové zkoušky, které prokázaly přítomnost alkoholu v dechu v hodnotě necelé dvě promile," uvedla policejní mluvčí Eva Hašlová.

Podle ní přítomnost alkoholu v těle řidiče potvrdily i výsledky vyšetření odebraných vzorků krve. Případ si proto převzali kriminalisté.

Související obsah

Muže podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud jej za to může poslat za mříže na šest měsíců až tři roky. Muži případně hrozí i peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz