Puma

Puma urazila už stovky kilometrů, teď děsí lidi u Kroměříže!

Puma americká, která se od poloviny června potuluje Českem, vystrašila lidi na Kroměřížsku. Šelma tak za šest týdnů zřejmě dorazila z jižních Čech až na východní Moravu a urazila tak přes 200 kilometrů.

Obavy o vlastní bezpečí, stejně jako o zdraví dětí nebo turistů, se teď šíří kroměřížským okresem. Až tam se pravděpodobně přemístila druhá největší kočkovitá šelma Ameriky, která má podle svědků přes 100 kilo a 60 centimetrů v kohoutku.

"Jsou prázdniny, děcka se chodí koupat, chodí do lesa, turisti tady běhají na rozhledny a o ty děcka máme strach a čekáme na co? Až nějaké dítě někde skončí v nemocnici?" děsí Janu Galatíkovou z Lebedova.

První telefonát o výskytu pumy ve Zlínském kraji přišel na tísňovou linku v sobotu večer. "Hlídka se vydala na místo, kde se podle oznamovatele mělo zvíře pohybovat, v prachu na polní cestě ani nikde v okolí však stopy po zvířeti nenašla," rekapituluje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Související obsah

Od té doby šelmu viděli lidé v okolí několika obcí. Samotářská puma zřejmě neustále putuje českou krajinou. Poprvé ji lidé spatřili v polovině června nedaleko Jindřichova Hradce, o týden později na Vysočině, začátkem července její výskyt hlásili z okolí Vyškova a o víkendu už byla mnohem dál na východ.

V pondělí ráno ji zahlédli pracovníci ovocné školky u Litenčic. Místní lidé se obávají i toho, že si puma troufne na jejich hospodářská zvířata. Kde se šelma vzala, dodnes nikdo neví. Nejpravděpodobnější je, že unikla z nelegálního chovu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz