Zahraničí

Tři dny na silnici v Polsku: Rodina promluvila o hrůzném zážitku!

Reportér TV Nova mluvil s rodinou, pro kterou se návrat z dovolené v Polsku změnil v horor. Manželé se třemi syny zůstali kvůli poruše auta několik dní na tamní dálnici a cesta domů se nakonec protáhla na pět dní.

Odpoledne po koupání se rodina se třemi dětmi vydala na cestu domů. Od Baltu z města Mezizdroje je mělo čekat podle navigace maximálně šest až sedm hodin jízdy. Jenže z motoru se začalo ozývat silné klepání už po 80 kilometrech jízdy.

Paní Eva tak zastavila u čerpací stanice a snažila se sehnat pomoc. "Já mám připojištění na odtah ze zahraničí. Když jsem pojišťovně volala, tak mi řekli, že uhradí pouze 1500 zlotých a zbytek si budu muset doplatit. Ten zbytek byl asi 45 tisíc korun," tvrdí paní Eva.

Po osmi hodinách se nakonec rozhodli Ševcovi zkusit, co jejich auto ještě vydrží a znovu vyjeli. Dostali se ale jen o pár kilometrů dál. Na dálnici už jim nikdo nezastavil, docházela voda i potraviny a narůstalo zoufalství. "Už jsem brečela kvůli všemu, nakonec jsme dali na střechu trojúhelník a napsali SOS Česká republika," řekla paní Eva.

Ševcovi udělali hned několik chyb. Už neměli téměř žádné peníze a neuměli si zapnout roaming na mobilech. Navíc podcenili komunikaci s pojišťovnou a žili v domnění, že by je odtah stál desítky tisíc. Jít pěšky po dálnici pro pomoc si netroufli.

Související obsah

Až po skoro třech dnech u nich zastavil místní řidič. Zařídil odtah i spaní v hotelu. Z hotelu pak volali babičce, aby jim přivezla peníze. A tím začala druhá neuvěřitelná část dovolené. "Babičce totiž přestala fungovat navigace a zabloudila a dojela až do Německa," popsala situaci paní Eva.

Nakonec příběh o Ševcových natočila polská televize a místní se rozhodli jim všechny náklady za nocleh i opravu auta uhradit. "Vyběhl takový silnější muž, nevím kdo to byl, asi majitel té firmy, a řekl, že to máme zadarmo," řekl Jan Ševc, manžel paní Evy.

Rodina Ševcových tak nakonec necelých 500 kilometrů od moře až do Teplic nad Metují ujela za téměř pět dnů.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz