Zahraničí

Česká rodina čekala v Polsku u silnice 3 dny na pomoc

Česká rodina se třemi dětmi doslova ztroskotala v pustině na severu Polska. Rozbil se jim automobil, a protože jim nefungovaly telefony, tři dny čekali u silnice, než si jich někdo všiml, zastavil a pomohl jim. Zachránil je nápis SOS, který nalepili na okno svého nepojízdného auta.

Rodina z Náchoda byla na prázdninách u Baltského moře na severu Polska. Při cestě domů se jim porouchal jejich vůz, který krátce před dovolenou koupili v bazaru. Zůstali bezmocně stát na expresní silnici S3 u Goleniowa, asi 30 kilometrů od Štětína, píše polský zpravodajský web TVN24.

Telefony jim nefungovaly a auta kolem nich projížděla rychlostí přes 100 km/h. Nikde v okolí neviděli žádné stavení ani benzínovou stanici. Když si nevěděli rady, alespoň vylepili za okno auta odstaveného za krajnicí velkou papírovou ceduli s nápisem SOS.

Takto u svodidel přečkali celé tři dny! Až tehdy u nich zastavil kamion. „Viděl jsem, že tam stojí dodávka s kartičkou SOS. Zastavil jsem a odtáhl je na odpočívadlo. Dal jsem jim vodu a zavolal svého manažera, že je tu takový případ a musíme jim pomoci,“ popsal kamioňák Mariusz Mazurek.

Související obsah

Na místo dorazili policisté a další člověk zajistil odtah nepojízdného vozidla do servisu. „Obec rodině nabídla ubytování a stravu,“ doplnil Cezary Martyniuk z městského úřadu Goleniow.

Rodina v místním hotelu přečkala do druhého dne, kdy za nimi přijeli příbuzní s penězi na opravu auta. Ani to se podle polských zpravodajských serverů neobešlo bez komplikací. Příbuzná totiž na cestě špatně odbočila směrem na Berlín a došel jí benzín. Nakonec se ale s rodinou setkala a všichni se mohli šťastně vrátit domů. Podle TVN24 si ale místní podnikatel opravu zaplatit nenechal.

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz