Domácí

Politická strana Realisté končí, rozpustila se sama

Politická strana Realisté končí, rozpustila se sama
Zdroj: Profimedia

Po necelých třech letech končí politická strana Realisté, informoval o tom její zakladatel Petr Robejšek. Stranu dobrovolně rozpustili samotní členové po týdnu hlasování.

"Členové Realistů se dohodli na zrušení své strany formou dobrovolného rozpuštění," uvedla ústřední postava Realistů Petr Robejšek na facebooku. "Realisté byli pro mě tvrdě zaplacená zkušenost, které však nelituji. Osobně se v politice angažovat chci," dodal.

"Za svou osobu chci především poděkovat mým kolegům a všem, kteří nás podporovali ve snaze modernizovat politickou mapu České republiky. Poděkovat chci i těm z vás, kteří k nim patřili," dodal.

O rozpuštění členové strany hlasovali týden. "Jakmile bude jasno, jak hlasování dopadlo, buďto budeme pokračovat dál, nebo se zde s vámi defitivně rozloučíme," napsali Realisté minulé pondělí na facebooku.

"Důvodů bylo více, mezi ty klíčové patří pochopitelně dřívější volební neúspěchy, k nimž se letos přidala absolutní pasivita krajských organizací a také odchod mnoha členů do jiných politických uskupení," vysvětlili své rozhodnutí Realisté.

Související obsah

Robejšek stranu založil v listopadu 2016, chtěla se profilovat jako středopravicová. Poprvé se Realisté rozhodli do Poslanecké sněmovny kandidovat ve volbách v roce 2017, získali ale pouze 0,71 %.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz